Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji "ogarniającego" w filozofii Karla Jaspersa

Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Urbanek
WYMIAR
12,97 MB
NAZWA PLIKU
Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji "ogarniającego" w filozofii Karla Jaspersa.pdf
ISBN
7549631015582

OPIS

Karl Jaspers to bez wątpienia jeden z najważniejszych myślicieli XX wieku. Opracowane przez niego pojęcia sytuacji granicznych, wiary filozoficznej czy komunikacji egzystencjalnej na stałe weszły do słownika europejskiej humanistyki, a jako najczęściej podejmowane przez komentatorów zdominowały zakres recepcji twórczości tego filozofa. Tymczasem dla samego Jaspersa środek ciężkości jego myśli znajduje się gdzie indziej. Zasadność analiz egzystencji, wolności czy komunikacji zależy bowiem od bardziej źródłowego, metafizycznego namysłu nad całością Bytu oraz sposobu, w jaki jednostka odkrywa samą siebie na jego gruncie. Stąd też kluczowym wątkiem przenikającym i jednocześnie spajającym całość twórczości autora Philosophie okazuje się ostatecznie nie tyle jego koncepcja egzystencji, ile raczej teoria ogarniającego (das Umgreifende) . Teoria, której podjętą po raz pierwszy próbę całościowego opracowania stanowi niniejsza książka.

Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji „ogarniającego" w filozofii Karla Jaspersa.

Karl Jaspers to bez wątpienia jeden z najważniejszych myślicieli XX wieku. Opracowane przez niego pojęcia sytuacji granicznych, wiary filozoficznej cz, Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji „ogarniającego" w filozofii Karla Jaspersa, Księgarnia PWN Łódź ... Książka Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji ogarniającego w filozofii Karla Jaspersa / Maciej Urbanek, Universitas, 36,96 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! Struktura bytu ludzkiego w świetle koncepcji „ogarniającego" w filozofii Karla Jaspersa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI