Krym: miłość i nienawiść

Krym: miłość i nienawiść - Maciej Jastrzębski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Jastrzębski
WYMIAR
9,46 MB
NAZWA PLIKU
Krym: miłość i nienawiść.pdf
ISBN
3977496937262

OPIS

Czy w morzu nienawiści można odnaleźć ukraińsko - rosyjską miłość?Maciej Jastrzębski, dziennikarz Polskiego Radia i niestrudzony badacz krain położonych na wschód od nas – autor książek: Matrioszka Rosja i Jastrząb oraz Klątwa gruzińskiego tortu – tym razem wybrał się na Krym. Jednak nie na ten bajkowy, opiewany w powieściach, wierszach, filmach i pieśniach miłych duszy każdego Słowianina, tylko na ten prawdziwy. Z krwi i kości. Krym Anno Domini 2015. Krym, który padł ofiarą aneksji. Zamieszkany przez skłóconych ze sobą Ukraińców, Tatarów i Rosjan. Dokąd powiedzie te narody najnowsza historia? Co się stanie z pięknym półwyspem, dawną perłą tatarskiego chanatu i rosyjskiego cesarstwa? I czy możliwa jest jeszcze miłość na Krymie, skoro tyle tu nienawiści?– Skąd jesteście? – zapytałem naszych pasażerów.– Ja z Moskwy – odpowiedział Fiodor.Dziewczyna chwilę się wahała.– A ja z Symferopola – wypaliła wreszcie.– O, Krym – ożywił się mój kierowca. – To teraz już Rosja – dodał, szczerząc zęby w uśmiechu.– Jestem Ukrainką – odparowała z marsową miną Marianna.– Nie ma znaczenia: Rosjanin czy Ukrainiec. Wszyscy jesteśmy braćmi – ciągnął niezrażony jej twardą odpowiedzią szofer.– Chyba jak Kain z Ablem – odcięła mu się kobieta.Zapadło kłopotliwe milczenie.(fragment książki)

Kupuj leganie, nie chomikuj. W książce „Krym. Miłość i nienawiść" autor - Maciej Jastrzębski w niesamowicie ciekawy sposób ukazuje wszystko to co działo się na Krymie w ostatnim czasie.

Zobacz inne E-historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty tylko na „Krym. Miłość i nienawiść" to znakomicie napisana i skonstruowana, pełna emocji, poruszająca do głębi książka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI