W gruzach na szczycie… Kolekcja Szlak Andersa. Tom 23

W gruzach na szczycie… Kolekcja Szlak Andersa. Tom 23 - praca zbiorowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,75 MB
NAZWA PLIKU
W gruzach na szczycie… Kolekcja Szlak Andersa. Tom 23.pdf
ISBN
3852232352193

OPIS

Kolekcja pod patronatem Prof. Normana DaviesaMarsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszło dwanaście tysięcy kilometrów. Rozsypani po „nieludzkiej ziemi“ Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa, licząc na ocalenie. Granice Związku Sowieckiego przekraczali z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, wiedzieli już, że nadzieje te pozostaną niespełnione. To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Wszyscy oni próbowali normalnie żyć: działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy ich marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, drobne radości i wielkie dramaty składają się tę na opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.W kolekcji „Szlak Andersa“ pokazujemy ogromnąróżnorodność ludzi dowodzonych przez generała Andersa, cały wachlarz ich uczuć i przeżyć. W każdym z 40 tomów zamieszczono nieznane relacje świadków, niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz zdjęcia dokumentujące jeden z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

Niemcy uczynili z klasztoru na Monte Cassino niezdobytą twierdzę blokującą wojskom alianckim drogę na Rzym. Liczne natarcia żołnierzy amerykańskich, hinduskich, nowozelandzkich, francuskich i brytyjskich mimo okazanego męstwa załamały się w niemieckim ogniu.

... Napisz recenzję o produkcie: W gruzach na szczycie… Kolekcja Szlak Andersa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI