Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej - Anna Czerwińska-Rydel | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Czerwińska-Rydel
WYMIAR
10,33 MB
NAZWA PLIKU
Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej.pdf
ISBN
2962778847198

OPIS

Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. „Będę pomagać inaczej”, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Ich lista, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy… dwa i pół tysiąca dzieci!„Ja tylko próbowałam żyć po ludzku… To przecież nic takiego. Każdy by tak zrobił. Trzeba podać rękę tonącemu. Nawet, jeśli nie umie się pływać, zawsze jakoś można pomóc. Nauczył mnie tego mój tatuś…”Poznajcie historię życia Ireny Sendlerowej.

Ratowała dzieci z warszawskiego getta. Kilka dni temu nakładem Literatury ukazała się książki Listy w butelce opowieść o Irenie Sendlerowej ... Listy w butelce, opowieść o Irenie Sendlerowej.

Tam nie ma żadnych okrutnych scen, ale nie ma też pomijania prawdy. Autorka opisała wszystko w taki bezpieczny powiedziałabym sposób. Listy w butelce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI