Dolomity. Dni w pionie

Dolomity. Dni w pionie - Stefano Ardito | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefano Ardito
WYMIAR
4,12 MB
NAZWA PLIKU
Dolomity. Dni w pionie.pdf
ISBN
3633880585486

OPIS

"Dni w pionie" podążają coraz trudniejszymi drogami, które biegną na ścianach najpiękniejszych na świecie gór. Dzięki tej książce historię naszych wertykalnych arcydzieł mogą śledzić wszyscy, nawet ci, którzy nie chodzą w góry, aby się wspinać."Reinhold Messner, himalaista, pierwszy zdobywca Korony Himalajów"Dolomity są jedyne w swoim rodzaju. To miejsca, krajobrazy i historie, które potrafią wywołać emocje. Stefano Ardito napisał książkę, którą powinni przeczytać wszyscy miłośnicy gór, począwszy od wspinaczy, a skończywszy na turystach wakacyjnych. Dla tych pierwszych to wędrówka po stopniach wtajemniczenia i legendarnych drogach. Dla tych drugich bezimienne dotychczas ściany, rysy i kominy przestaną być anonimowe. Czy to będzie Campanile Basso w Nrencie, czy pierwsza w historii szóstkowa droga na ścianie Civetty, czy wreszcie Droga przez Rybę na Marmoladzie. Po przeczytaniu "Dni w pionie" jeszcze bardziej pragnie się pojechać w Dolomity i dotknąć ich szorstkiej skały."Dariusz Tkaczyk, autor przewodników, znawca Dolomitów

Książka w kategorii Podróże. Okładka miękka.

Lektura obowiązkowa ... Stefano Ardito dokumentuje historię zdobywania Dolomitów. Rozpoczyna w 1857 roku, kiedy Irlandczyk John Ball zdobywa Monte Pelmo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI