Winnik. Krople z podróży

Winnik. Krople z podróży - Tomasz Kaźmierowski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Kaźmierowski
WYMIAR
4,35 MB
NAZWA PLIKU
Winnik. Krople z podróży.pdf
ISBN
1549758161180

OPIS

Winnik. Krople z podróży to wybór felietonów Kaźmierowskiego z ostatnich lat. Wino jest z rzadka głównym ich bohaterem, częściej tłem i paralelą, a czasem jedynie pretekstem. Jak mawiał W.C. Fields: „Gotuję z winem; czasem nawet dolewam je do potrawy!”.Bogaty, nierzadko dowcipny język pozwala w tych krótkich tekstach szybko, choć z przygodami, przejść do meritum podanego czasem z nieoczekiwanym twistem. Niepublikowane dotąd zdjęcia autora i zaprzyjaźnionych z nim fotografików i podróżników zostały tak dobrane, że stanowią integralną cześć opowieści.Polska literatura miewała świetnych heroldów wina i bliskiej mu kultury gastronomicznych podróży. Ta skromna książka jest wyrazem hołdu wobec nich.Autor, Tomasz Kaźmierowski, urodzony w październiku 1967 r., absolwent prawa na UAM w Poznaniu i École Supérieure de Commerce we francuskim Breście, pracował blisko dwadzieścia lat w korporacjach francuskich, amerykańskich, szwajcarskiej i rosyjskiej. Dziesięć lat temu przestał. Poza Polską pomieszkiwał – dłużej lub krócej – w Bretanii, Paryżu, Szwajcarii, Holandii i w Moskwie.Do jego głównych zainteresowań należą historia, kultura, pamięć, tożsamość, a także wino i kulinaria.Kaźmierowski jest założycielem Fundacji Identitas, która od 2014 roku przyznaje Nagrody Identitas w dziedzinie literatury i historii oraz wspiera stypendiami polskich absolwentów i doktorantów uczelni humanistycznych. Wśród laureatów i nominowanych do Nagrody Identitas znaleźli m.in. Jarosław Marek Rymkiewicz, Marta Kwaśnicka, Beata Halicka, Ryszard Kaczmarek, Jan Polkowski, Bogdan Podgórski, Anna Janko i Przemysław Dakowicz.

Fields: "Gotuję z winem; czasem nawet dolewam je do potrawy!Bogaty, nierzadko dowcipny język pozwala w tych krótkich tekstach szybko, choć z przygodami, przejść do meritum podanego czasem ... Tomasz Kaźmierowski, Winnik - krople z podróży, No ART, Warszawa 2017, s. 239 .

177 likes. O winie, podróżach i książkach w jednym miejscu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI