Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia

Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia - Barbara Gawryluk | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Barbara Gawryluk
WYMIAR
11,97 MB
NAZWA PLIKU
Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia.pdf
ISBN
3969270381364

OPIS

Pierwsza biografia jednej z najbardziej znanych polskich pisarek!Autorka ponad dwustu książek, tysięcy wierszy, setek piosenek, sztuk teatralnych, kabaretów i słuchowisk. Królowa polskiej literatury dla dzieci, niepodważalny autorytet, niezwykły talent, mistrzyni rymowania, opowiadania, zabawiania i rapowania. Wanda Chotomska nie tylko udowadnia, że nie ma nic do ukrycia, ale też przypomina czytelnikom, z czym zmagali się literaci w ponurych stalinowskich czasach, jak radzili sobie z cenzurą, w jaki sposób humor i uśmiech pozwalał przetrwać przygnębiającą rzeczywistość.Wanda Chotomska opowiada o wojennym dorastaniu, absurdach PRL-u, przyjaźni z Mironem Białoszewskim, życiu poetki-nomadki, małżeństwach i o swoich najważniejszych bohaterach literackich, a wszystko z precyzyjną dokładnością, dowcipem i szacunkiem dla swoich czytelników.Książka została uzupełniona o niezwykle bogaty materiał zdjęciowy – także z prywatnego archiwum bohaterki.„Wanda nigdy nie ingerowała w moją pracę. Pozostawiała zawsze ilustratorowi zupełną swobodę, zawsze kojarzy mi się z uśmiechem i dobrymi wierszami. Jest uroczą panią”. - Bohdan Butenko„Wcale bym się nie zdziwił, gdyby badania DNA wykazały, że Wanda Chotomska jest córką Brzechwy i Tuwima”. - Michał Rusinek„Kilka pokoleń Polaków słysząc imię „Wanda”, odruchowo uzupełnia je o nazwisko „Chotomska”. To świadczy nie tylko o sile jej twórczości, ale i osobowości! Szwedzi mają Astrid Lindgren, Finowie Tove Jansson, a Polacy – Wandę Chotomską. Naprawdę nie wyszliśmy na tym źle!” - Grzegorz Kasdepke„Królowa polskiej literatury dla najmłodszych jest tylko jedna. Oto gawęda o jej życiu”. - Michał Nogaś, redaktor z brodą (i Programu 3 Polskiego Radia)

Nie mam nic do ukrycia"? Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 8.78 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł. Na szczęście nic się nie stało.

Po latach zlikwidowano program mówiąc, że wyczerpała się jego formuła. Wandę Chotomską oraz Mirona Białoszewskiego, oprócz wspólnej pracy twórczej, łączyła faktyczna przyjaźń, o czym można przeczytać w biografii artystki „Wanda Chotomska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI