Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny

Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny - Maciej Węgrzyn | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Węgrzyn
WYMIAR
6,76 MB
NAZWA PLIKU
Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny.pdf
ISBN
3044444855870

OPIS

Zamki, warownie, twierdze - niemi świadkowie ponadtysiącletniej historii państwa polskiego. Siedziby królewskie, książęce, biskupie oraz rycerskie to perły architektury gotyckiej i renesansowej. Często leżą na niedostępnych wzgórzach lub też na nizinnych równinach, wśród bagien i rzek. Niejednokrotnie zrujnowane, a mimo to nadal zachwycające swoją dostojnością i intrygujące legendami.Autor książki zaprasza w podróż szlakiem warowni i zamków Polski. W przewodniku znajdziesz opisy niemal 300 takich budowli - nie tylko tych powszechnie znanych i odwiedzanych, jak Wawel czy Malbork, ale także tych leżących z dala od turystycznych uczęszczanych tras i czekających na to, by odkryć ich uroki. Podziel pasję autora i wyruszaj, aby poznać te obiekty, które są naszą dumą.Książka zawiera 380 opisów zamków, 470 kolorowych zdjęć, 15 map z lokalizacją obiektów i współrzędne GPS przy każdym opisie obiektu.

Opis . W tym przewodniku znajdziesz opisy blisko 200 zamków wraz ze współrzędnymi GPS, ponad 450 kolorowych zdjęć, 15 ... - Zamki w Polsce.

Zamek Gryf w Proszówce. Na wulkanicznym wzgórzu niedaleko Gryfowa Śląskiego znajdują się ruiny potężnego zamku zbudowanego z czarnego bazaltu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI