Tortilla Flat (książka audio)

Tortilla Flat (książka audio) - John Steinbeck | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
John Steinbeck
WYMIAR
3,57 MB
NAZWA PLIKU
Tortilla Flat (książka audio).pdf
ISBN
3093799096582

OPIS

"Tortilla Flat " to powieść amerykańskiego pisarza Johna Steinbecka (Laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1962 roku), która wyniosła go na literacki szczyt. Wydana w 1935 roku, do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. W niektórych kręgach uważana jest za kultową. Oddajemy ją Państwu w nowym tłumaczeniu Macieja Zombierta.Akcja powieści rozgrywa się w kalifornijskim miasteczku Monterey, w dzielnicy Tortilla Flat, tuż po zakończeniu I wojny światowej. Bohaterowie to kloszardzi zamieszkujący chwilowo mały domek i tworzący coś w rodzaju komuny. W wolnym czasie, a mają tylko taki, paisanos piją wino, romansują i pomagają, komu się da. Mają własną filozofię życiową i własny kodeks honorowy. Mimo, że nie chcielibyśmy wydawać za nich swoich córek, budzą naszą sympatię.Powieść ma niepowtarzalny klimat, pełna jest ciepłego humoru z dodatkiem ironii. Jednym kojarzy się z Hrabalem, dla innych jest swoistym Kubusiem Puchatkiem dla dorosłych.Czyta: Krzysztof StrużyckiCzas trwania: 7 godz. 45 min.

Wypróbuj 7 dni za darmo lub kup teraz do -50%! Tortilla Flat - John Steinbeck - opis książki: W niewielkim miasteczku Monterey tuż po zakończeniu I wojny światowej żyje grupa paisanos potomków hiszpańskich konkwistadorów. To lekkoduchy których łączy głęboka pogarda do pracy żyją więc z grabieży i resztek wyżebranych w restauracjach. Z czystym sercem mogę „Tortilla Flat" - jak zresztą każdą inną książkę Steinbecka - polecić.

Wydana w 1935 roku, do dziś cieszy się... QES Agency Ebooki - Audiobook - Powieści i opowiadania - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl W 1942 roku „Tortilla Flat" została przeniesiona na wielki ekran.

POWIĄZANE KSIĄŻKI