Syzyfowe prace (książka audio)

Syzyfowe prace (książka audio) - Stefan Żeromski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefan Żeromski
WYMIAR
5,93 MB
NAZWA PLIKU
Syzyfowe prace (książka audio).pdf
ISBN
5759743862782

OPIS

Ponad 9 godzin nagrania w formacie mp3. Syzyfowe prace to powieść o buncie i sprzeciwie polskiej młodzieży wobec polityki rusyfikacyjnej w Królestwie Polskim w latach 80. XIX wieku. Jest to także opowieść o rodzeniu się świadomości narodowej, przyjaźni, dorastaniu i pierwszym uczuciu. Na przykładzie dwóch bohaterów - Marcina Borowicza i Andrzeja Radka, pisarz ukazał los polskiej młodzieży, która zdobywając wiedzę, dorasta również do świadomości patriotycznej. Tytuł książki nawiązuje do mitologicznej historii Syzyfa - ukarany przez bogów nieustannie wtaczał na górę kamień, który natychmiast spadał. Daremnym trudem jest więc rusyfikacja młodzieży, która trwa w swej polskości i nie poddaje się zaborcy. W serii ukazały się: Krzyżacy, Lalka, Pan Tadeusz, Przedwiośnie, W pustyni i puszczy, Syzyfowe prace.

XIX wieku. Jest to także opowieść o rodzeniu się świadomości narodowej, przyjaźni, dorastaniu i pierwszym uczuciu. Syzyfowe prace Audiobooki już od 1,45 zł , porównanie cen w sklepach internetowych.

Szkoła, ukazana w tej książce, w niczym nie przypomina dzisiejszych placówek edukacyjnych. Syzyfowe prace cytaty z książki "Syzyfowe prace" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał... Książka Syzyfowe prace autorstwa Żeromski Stefan , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję Syzyfowe prace.

POWIĄZANE KSIĄŻKI