Symbolika roślin cz. 3. Heraldyka i symbolika chrześcijańska. CD MP3

Symbolika roślin cz. 3. Heraldyka i symbolika chrześcijańska. CD MP3 - Zofia Włodarczyk dr | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Włodarczyk dr
WYMIAR
12,21 MB
NAZWA PLIKU
Symbolika roślin cz. 3. Heraldyka i symbolika chrześcijańska. CD MP3.pdf
ISBN
1730841889802

OPIS

Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znaczeniowe, symbolika posługuje się jednak językiem bardzo konkretnym i posiadającym precyzyjnie określone zasady. Barwa, forma, układ, przedmiot, tekst, gest - wszystko to w odniesieniu do określonej cywilizacji, kultury i wierzeń religijnych staje się przekazem, w którym autor w mniej lub bardziej ukryty i zakamuflowany sposób podaje treści etyczne, moralne, religijne lub społeczne. Jak każdy język, również ten symboliczny posiada określoną "gramatykę" i zasady, których poznane pozwalają na zrozumienie przekazu. I nagle gesty, nabożeństwa liturgiczne, przedstawienia osób, przedmioty lub zwyczaje a nawet budowle architektoniczne zaczynają do nas przemawiać, a my ten język zaczynamy rozumieć.

Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. ... Symbolika roślin cz.

CD MP3 - od 12,50 zł, porównanie cen w 1 sklepach. Zobacz inne Audiobooki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Ks.

POWIĄZANE KSIĄŻKI