Popiersie, czyli pomnik biustu

Popiersie, czyli pomnik biustu - Ireneusz Pawlik | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ireneusz Pawlik
WYMIAR
4,62 MB
NAZWA PLIKU
Popiersie, czyli pomnik biustu.pdf
ISBN
9972603121945

OPIS

Biust to z pewnością jeden z najbardziej kobiecych atrybutów. Od wieków piersi są czymś tak fascynującym ludzkość, że choćby tylko malarze różnych szkół i epok poświęcili im znaczną część twórczości. Naguski malowali choćby Botticelli ("Narodziny Wenus"), Tycjan (jeszcze w 1913 r. wycofano jeden z jego obrazów z wystawy w Berlinie), Rubens ("Trzy gracje"), Francisco Goya ("Maja naga"), Edouard Manet ("Śniadanie na trawie").W czasach nam współczesnych konceptualista Ronnie Nicolino przy pomocy 200 ochotników wykonał na Stinson Beach w Kalifornii rzeźbę z piasku o długości 200 mil przedstawiającą 21 tys. damskich biustów. Ale mało tego, bo pracował nad dziełem życia, czyli rozwieszeniem pomiędzy urwiskami Wielkiego Kanionu w Kolorado łańcucha ze spiętych staników. Zagadnięty, czy nie ma obsesji, artysta stanowczo odrzucił tę żałosną insynuację.Rodzaj ludzki zdradza wręcz rodzaj opętania na ich punkcie. Ankiety wykazują, że piersi znajdują się w ścisłej czołówce miejsc, na jakie u kobiety mężczyźni łapczywie patrzą najpierw. Najczęściej plasują się na podium, a niekiedy ten ranking wygrywają. Czy trzeba więcej, by biust stał się też głównym tematem i bohaterem książki...

Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).

wycofano jeden z jego obrazów z wystawy w Berlinie), Rubens ("Trzy gracje"), Francisco ... Bzdura - „Popiersie, czyli pomnik biustu" Ireneusza Pawlika to czarująca książeczka poświęcona tylko z pozoru banalnemu tematowi - zagadnieniu kobiecego biustu. To almanach obejmujący niemal wszystko, co z kobiecymi piersiami związane - zarówno sposób ukazania biustu w sztuce, jak i historię bikini czy pin-up girls. Popiersie, czyli pomnik biustu (Ireneusz Pawlik).

POWIĄZANE KSIĄŻKI