Ciotka Julia i skryba

Ciotka Julia i skryba - Mario Vargas Llosa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mario Vargas Llosa
WYMIAR
5,95 MB
NAZWA PLIKU
Ciotka Julia i skryba.pdf
ISBN
8418647575413

OPIS

O takim skandalu nikt jeszcze w rodzinie Maria nie słyszał. Młody, niedoświadczony student dziennikarstwa zakochuje się nie dość, że we własnej ciotce, to jeszcze starszej o kilka lat rozwódce. Julia jest piękna, dojrzała i choć szuka dla siebie bardziej odpowiedniego kandydata na męża, traci głowę dla młodziutkiego chłopca. Kolejne odsłony zakazanego romansu przeplatane są odcinkami opowieści radiowych, które zawsze kończą się w najciekawszym momencie. „Ciotka Julia i skryba” to majstersztyk nurtu "lekkiego", wirtuozerski popis autoironii, a zarazem perfekcyjny komentarz do popkultury i jej recepcji. Kiedy powieść ukazała się po raz pierwszy, wzbudziła sporo kontrowersji, do czego niewątpliwie przyczyniły się wyraźne aluzje autobiograficzne Vargasa Llosy. Kilka lat później uwieczniona na jej kartach pierwsza żona autora, udręczona prasową nagonką, wydała tekst Czego Varguitas nie powiedział, w którym przedstawiła własną wizję wydarzeń.

- Nowy Orlean, rok 1951. Martin Loader (Keanu Reeves) pracuje w lokalnej radiostacji, która właśnie zatrudniła nowego scenopisarza, Pedro... Ciotka Julia i skryba (hiszp.

Zobacz inne Poezja, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Okładka twarda Tytuł Pochwała macochy / Ciotka Julia i skryba / Zeszyty don Rigoberta / Raj tuż za rogiem / Listy do młodego pisarza Ciotka Julia i skryba to powieść w dużej mierze autobiograficzna. Mario Vargas Llosa, laureat Nagrody Nobla w 2010 roku, opisuje w niej między innymi swój związek z piękną Julią, starszą od niego o 13 lat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI