Ostatnie historie

Ostatnie historie - Olga Tokarczuk | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Tokarczuk
WYMIAR
9,43 MB
NAZWA PLIKU
Ostatnie historie.pdf
ISBN
7071541202301

OPIS

Trzy historie, trzy sposoby oswajania śmierci w jednej z najbardziej poruszających powieści Olgi Tokarczuk.„Tokarczuk ożywia zapomniane, porzucone miejsca, opowiadając historie trzech życiowych wojowniczek samotnie kreujących własne losy”. „FRANKFURTER RUNDSCHAU”„Pisarka wpuszcza nieco światła do świata wypełnionego ciemnością. W mistrzowski sposób buduje wielowarstwowe opowieści, w których przywraca sens temu, co pozornie beznadziejne, na zawsze stracone”. „THE GUARDIAN”„Mimo że to najbardziej mroczna, gorzka i przejmująca książka Tokarczuk, a zdania bohaterów opowiadających o śmierci łamią się, kawałkują, osuwają w milczenie, to jednak czytelnik wie, o czym mówią i co się za tą pustką kryje”. RYSZARD KOZIOŁEK

Zdradza również, jak wyglądały ostatnie dni jej życia. Agnieszka Osiecka, jeszcze przed tym jak zdiagnozowano u niej poważną chorobę nowotworową, nie ukrywała, że ... Ostatnie historie Ostatnie historie Olga Tokarczuk 0 ocen Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie.

Choć są przedstawicielkami różnych pokoleń tej samej rodziny, ich światy nie przystają do siebie. "Ostatnie historie" to trzy opowiadania - o babce, matce i wnuczce. Późno odkrywamy, że są to kobiety "w linii prostej".

POWIĄZANE KSIĄŻKI