Gęba w niebie

Gęba w niebie - Dawid Kain | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dawid Kain
WYMIAR
11,9 MB
NAZWA PLIKU
Gęba w niebie.pdf
ISBN
6339806319083

OPIS

"Gęba w niebie" to groteska z elementami antyutopii i metafizyką schodzącą na ulice.Niedaleka przyszłość: wszyscy biorą leki na wszystko, wszyscy poprawiani skalpelem i botoksem, wszyscy traktują wszystkich instrumentalnie. Główny bohater - Filip - podczas feralnej nocnej eskapady natyka się na mężczyznę zupełnie niepasującego do współczesności: proroka nowej religii. Jako że Filip to "król dewocjonaliów polskich", postanawia zrobić z tego człowieka maszynkę do robienia pieniędzy. Pomaga mu w tym niewydarzony pisarz trzeźwiejący tylko od czasu do czasu. Żaden z nich nie podejrzewa, że bóg nowego proroka nie tylko naprawdę istnieje, ale na dodatek wkrótce zstąpi na ziemię. I nie będzie tym, kogo można by się spodziewać."Gęba w niebie" została wyróżniona w konkursie Igrzyska Literackie w kategorii najlepsza powieść.

Pizza Burgery zjemy na ul. Waszyngtona [ZDJĘCIA] Oblegana na Młynowej "Gęba w niebie" otworzy własny lokal stacjonarny. Bo „Gęba w niebie" to wór pełen pomysłów, połączonych tak zgrabnie i oryginalnie, że można to tylko tłumaczyć talentem autora.

Dodatki. Napoje bezalkoholowe ... "Gęba w niebie" to wczesna powieść Kaina - i to widać.

POWIĄZANE KSIĄŻKI