Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm

Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm - Łukasz Olszacki | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Łukasz Olszacki
WYMIAR
12,63 MB
NAZWA PLIKU
Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm.pdf
ISBN
4981449182283

OPIS

Książka w zaskakujący sposób czyni czytelnika bohaterem opowieści. Łamie przy tym stereotyp dzielnego rycerza (który tchórzy), królewny (która jest bardzo samodzielna), smoka (który przechodzi na wegetarianizm) i innych postaci.Książka nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Biblioteki Narodowej i Ambasady Szwecji.W książce piękne kolorowe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej.

Świetna jest, książka została nagrodzona na IV Konkursie Literackim im. „Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm", to historia w pełni nowoczesna. Postmodernistyczna. Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm" nominowana do Nagrody Literackiej m.

BiblioNETka to również duża baza wiedzy o książkach i ich recenzje. Lubię przewrotne książki. Dzisiejsza propozycja to książka łamiąca wszelkie bajkowe stereotypy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI