Miłosz. Przewodnik Krytyki Politycznej

Miłosz. Przewodnik Krytyki Politycznej - praca zbiorowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
8,32 MB
NAZWA PLIKU
Miłosz. Przewodnik Krytyki Politycznej.pdf
ISBN
8579153672010

OPIS

Miłosz jako pisarz polityczny? Wielbicieli jego twórczości takie podejście często oburza. Nie bez powodu. Dotychczasowe spory wokół politycznych uwikłań Miłosza wydają się płytkie i prymitywne. Patriota czy odszczepieniec, Polak czy kosmopolita, Heglem ukąszony czy zwykły oportunista: oto kwestie, które budzą tak wiele emocji – i tak mało refleksji. Tymczasem „polityczność” Miłosza to sprawa fundamentalna. Nowoczesność, polskość, europejskość, zaangażowanie, modernizacja, peryferyjność społeczeństwa i kultury czy kolonializm – od tych „przeklętych pytań” autor Ocalenia wciąż nie pozwala nam uciec. I to o nich właśnie piszą filozofowie, socjolożki, historycy i polonistki młodego pokolenia w Miłoszu. Przewodniku Krytyki Politycznej. Autorzy i autorki, m. in. Elżbieta Janicka, Agnieszka Kosińska, Cezary Michalski, Sławomir Sierakowski pokazują Miłosza żywego, a nie muzealny eksponat twórczość uwikłaną w świat i historię, a nie opakowaną w pozłacany celofan.

Premiera 6.04.2012... Najlepsze teksty Krytyki Politycznej co tydzień na Twojej skrzynce email. Akceptuję regulamin i politykę prywatności.

Patriota czy odszczepieniec, Polak czy kosmopolita, Heglem ukąszony czy zwykły oportunista: oto kwestie, które budzą tak wiele emocji???i tak mało refleksji. Tymczasem ?polityczność ... Miłosz jako pisarz polityczny? Wielbicieli jego twórczości takie podejście często oburza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI