Maladie i inne opowiadania

Maladie i inne opowiadania - Andrzej Sapkowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Sapkowski
WYMIAR
10,57 MB
NAZWA PLIKU
Maladie i inne opowiadania.pdf
ISBN
7328923182767

OPIS

Najlepsze z najlepszych. Barwne i przewrotne.Zbiór zawiera dziesięć opowiadań Andrzeja SAPKOWSKIEGO pisanych w różnych okresach życia i poruszających tematy czasem bardzo od siebie odległe. Jest więc i klasyczna fantasy, i SF, i political fiction, a groza bywa rozładowywana przez żart bądź literacką aluzję. Wszystkie z nich poprzedzone zostały przedmowami, w których SAPKOWSKI dowcipnie opisał tajniki swojego warsztatu i okoliczności, w jakich owe opowiadania powstawały.Tom zatytułowaliśmy: MALADIE, bo jak sam Autor twierdzi: "Maladie" jest moim ulubionym opowiadaniem. Jest i już.SAPKOWSKI ma fenomenalny dar narracji, wymyślania sensacyjnych wydarzeń, tworzenia sugestywnego nastroju. Tudzież błyskotliwe, z lekka cyniczne poczucie humoru: trzeźwiące, pozwalające tropić mniej lub bardziej zakamuflowane kpinki, odniesienia i cytaty."Polityka"Świetnie się go czyta, znakomicie potrafi zawrócić w głowie wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i niewymuszonym humorem."Playboy"Wdzięczną zabawę archaizmami doprowadził do perfekcji, a w dziedzinie dialogów nie ma dziś nikogo, kto mógłby się z nim równać."Newsweek"To mieszanka czystej fantasy, cierpkiego humoru i intelektualnego dyskursu."Time"Andrzej SAPKOWSKI o "Maladie":Opowiadanie powstało w wyniku fascynacji mitem arturiańskim i jest klasycznym przykładem tzw. retellingu, podgatunku fantasy, polegającego na odmiennym spojrzeniu na klasyczną baśń, legendę lub mit. "Maladie" ukazało się drukiem w "Nowej Fantastyce" w grudniu 1992. Nim się ukazało, odleżało na redaktorskim biurku równy rok. Plotka głosi, że redaktor miał z tekstem zagwozdkę - nie wiedział, co to, do jakiej konwencji to zakwalifikować. Ani to SF, ani to fantasy - bo ani w tym smoków, ani elfów, ani Conana, ani wiedźmina...

retellingu, podgatunku fantasy, polegającego na odmiennym spojrzeniu na klasyczną baśń, legendę lub mit. "Maladie" ukazało się drukiem w "Nowej Fantastyce" w grudniu 1992. Maladie i inne opowiadania - zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zawierające opowiadania spoza cyklu wiedźmińskiego.

Droga, z której się nie wraca Muzykanci Tandaradei! W leju po bombie Coś się kończy, coś się zaczyna Bitewny pył Złote popołudnie Zdarzenie w Mischief... Maladie i inne opowiadania. nr kat.: 9262643 RabatoMania! Do -99% taniej! RabatoMania! Do -99% taniej! RabatoMania!-99% na piąty produkt lub-75% na czwarty produkt lub-45% na trzeci produkt lub-25% na drugi produkt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI