Spór o perspektywy cywilizacji zachodniej. Szkice z amerykańskiej filozofii społecznej

Spór o perspektywy cywilizacji zachodniej. Szkice z amerykańskiej filozofii społecznej - Jadwiga Błahut-Prusik | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jadwiga Błahut-Prusik
WYMIAR
6,65 MB
NAZWA PLIKU
Spór o perspektywy cywilizacji zachodniej. Szkice z amerykańskiej filozofii społecznej.pdf
ISBN
9387531297119

OPIS

Rzeczywistość społeczna dostarcza nam wiele powodów do teoretycznej interpretacji i zastanowienia, domagających się zrozumienia, uporządkowania, odkrycia w nich ładu, choćby jedynie za pomocą słów i opowieści. Zwłaszcza dziś, w epoce intensywnie postępującej globalizacji, nie sposób nie pytać o jej kulturowe, ekonomiczne, polityczne, ekologiczne konsekwencje, a zatem o sens dokonujących się zmian, o to, do czego prowadzą lub prowadzić mogą w obszarze życia społecznego.

650 9 %a Wydawnictwa nielegalne %z Polska %y 20 w. 650 9 %a Kultura %x filozofia %y 20 w. Biblioteka - Katalog książek.

Wstęp do Upadku cywilizacji zachodniej Floriana Znanieckiego Filozofia kultury może o tyle tylko przewidzieć przyszłość, o ile ją stworzy Florian Znaniecki, Upadek cywilizacji zachodniej Florian Znaniecki napisał Upadek cywilizacji zachodniej w 1920 roku, tuż po Jego książka Leviathan z 1651 roku stworzyła podstawy większości zachodniej filozofii politycznej z perspektywy teorii umowy społecznej . Teoria ta została również zbadana przez Johna Locke'a ( Second Treatise of Government (1689)) i Rousseau ( Du contrat social (1762) ).

POWIĄZANE KSIĄŻKI