Szkoła nad obłokami

Szkoła nad obłokami - Maria Kownacka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Kownacka
WYMIAR
5,99 MB
NAZWA PLIKU
Szkoła nad obłokami.pdf
ISBN
7042855788247

OPIS

Książka - "Szkoła nad obłokami" to przede wszystkim - powrót do czasów, kiedy w szkołach nie tylko Beskidu Sądeckiego nie było prądu a dotarcie do szkoły w warunkach zimowych było możliwe tylko na nartach. Maria Kownacka zakochana w przyrodzie Beskidu Sądeckiego opisuje przygody i życie szkolne dzieci z okolic Rytra, Piwnicznej, Niemcowej, Trześniowego Gronia. Przybliża zwyczaje panujące w domach góralskich. Ciepło i z humorem opisuje atmosferę w rodzinach góralskich. Takich szkół nad obłokami na Sądecczyźnie dzisiaj już nie ma a zdarzenia i piękne opisy przyrody przywołują nam nieśmiertelne cechy i wartości dobrej książki dla dzieci. Jest więc o przyjaźni, koleżeństwie, obowiązkach dnia codziennego. Pomimo, że pierwsze wydanie książki ukazało się ponad 50 lat temu na pewno zainteresuje dzisiejszych młodych czytelników.Książkę ilustrował Jan Marcin Szancer

Przekonaj się sam! Szkoła nad obłokami Maria Kownacka Ilustrował - Jan Marcin Szancer Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 1986 Kolekcja jubileuszowa Używana Cena 10zł KOWNACKA- SZKOŁA NAD OBŁOKAMI wyd. 1972.

Później szkoła przeniosła się na niżej położony Kordowiec. O okolicznościach powstania „Szkoły nad obłokami" Maria Kownacka pisała tak: „Kiedy w Rytrze pisałam „Rogasia z Doliny Roztoki", doszło do moich uszu, że gdzieś wysoko, w paśmie Beskidu Sądeckiego, bez żadnej komunikacji kołowej, jest szkoła, bodajże najwyżej położona w Polsce, bo na 1027 m n.p.m. Mieczysław ... Szkoła nad obłokami jest dostępny w Digitalo.pl! Szukasz tego produktu? Sprawdź - najczęściej to właśnie Digitalo.pl ma najniższą cenę w Polsce. Szkoła nad obłokami 2017 wydanie 1 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI