Nędza korupcji

Nędza korupcji - Anna Lewicka-Strzałecka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Lewicka-Strzałecka
WYMIAR
5,28 MB
NAZWA PLIKU
Nędza korupcji.pdf
ISBN
1096266730476

OPIS

Autorka porządkuje pojęcia i twierdzenia o korupcji opierając się na polskich i światowych badaniach prowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz wiedzy i doświadczeniach gromadzonych kumulatywnie od najdawniejszych czasów. Korupcja okazuje się złożonym, występującym w wielu formach zjawiskiem, które nie powinno być redukowane do przekupstwa.W książce zwrócono uwagę na rozmaite rodzaje korupcji, pokazano jej przyczyny i skutki oraz możliwe sposoby przeciwdziałania tej patologii.– Największe afery korupcyjne– Co jest łapówką?– Czy istnieje pozytywny wymiar korupcji?

Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone ... Nędza korupcji - Autorka porządkuje pojęcia i twierdzenia o korupcji opierając się na polskich i światowych badaniach prowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz wiedzy i doświadczeniach gromadzonych kumulatywnie od najdawniejszych czasów. Korupcja...

Księgarnia internetowa merlin.pl Autorka porządkuje pojęcia i twierdzenia o korupcji opierając się na polskich i światowych badaniach prowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz wiedzy i doświadczeniach gromadzonych kumulatywnie od najdawniejszych czasów. Korupcja okazuje się złożonym, występującym w wielu formach zjawiskiem, które nie powinno być redukowane do przekupstwa. Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online.

POWIĄZANE KSIĄŻKI