Druga wojna światowa

Druga wojna światowa - Antony Beevor | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Antony Beevor
WYMIAR
6,6 MB
NAZWA PLIKU
Druga wojna światowa.pdf
ISBN
2237316899456

OPIS

Przełomowa panorama II wojny światowej. Dzieło życia prekursora nowoczesnej historii wojskowości.Pisząc swój niezapomniany "Stalingrad", Antony Beevor stworzył podwaliny współczesnej historii wojskowości. W "Berlinie 1945", "Krecie" i "D-Day" szokował spojrzeniem na wojnę z perspektywy szeregowych żołnierzy. Teraz powraca z przełomową książką, która ukazuje pełną panoramę II wojny światowej. To błyskotliwa, poruszająca i dogłębna analiza największego konfliktu w dziejach ludzkości.Od walk na granicy radziecko-chińskiej w sierpniu 1939 roku, przez kampanię wrześniową, podbój Francji i atak na Pearl Harbor, aż po D Day, upadek III Rzeszy oraz kapitulację Japonii. Beevor perfekcyjnie odmalowuje każdy kolejny etap wojny. Ukazuje jej okrucieństwo, uwydatnia ogrom i udowadnia, że globalny konflikt był przede wszystkim tragedią zwyczajnych ludzi. To kontrowersyjna i nowatorska praca historyczna oraz pasjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać.Dzieło życia jednego z najwybitniejszych historyków wojskowości, po którym historia XX wieku już nigdy nie będzie taka sama.

W dzisiejszej literaturze naukowej za początek wojny powszechnie uznaje się inwazję III Rzeszy na Polskę 1 września 1939 roku. II wojna światowa zebrała najobfitsze żniwo życia ludzkiego w historii świata.W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, co stanowiło około 3% całkowitej liczby ludności na świecie (ok. 2,3 miliarda).Poniższe tabele przedstawiają straty ludzkie poniesione przez poszczególne państwa. Przedstawiamy Państwu dwie wspaniałe serie :1) FAKTY i MITY - II WOJNA ŚWIATOWA2) OBLICZA WŁADZY-----FAKTY i MITY - I... film dokumentalny odcinek 1. Historię zawsze piszą zwycięzcy i druga wojna światowa nie stanowi wyjątku od tej reguły.

język: polski. Pliki, komentarze oraz ocenianie dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zarejestruj si ... Share your videos with friends, family, and the world Druga Wojna Swiatowa najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI