Siedzący w ciemności. Świat dramatu Chanocha Lewina: podmiot, autor, widzowie

Siedzący w ciemności. Świat dramatu Chanocha Lewina: podmiot, autor, widzowie - Zahawa Kaspi | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zahawa Kaspi
WYMIAR
4,1 MB
NAZWA PLIKU
Siedzący w ciemności. Świat dramatu Chanocha Lewina: podmiot, autor, widzowie.pdf
ISBN
6548253230612

OPIS

"Siedzący w ciemności to oryginalne, fascynujące studium, które otwiera nowe drogi wglądu w całokształt twórczości Lewina, w tym również w jej aspekty niebadane dotąd wcale lub zbadane jedynie w wąskim zakresie. Niewątpliwa waga tej pracy wynika również - a moim zdaniem przede wszystkim - z wyjątkowości i mocy perspektywy badawczej, rozpoznawalnej w każdym spostrzeżeniu, opisie, interpretacji czy wniosku Autorki. Jest to książka, w której zachodzi rzadko spotykane sprzężenie wytrawnego intelektu, umiejętnie wykorzystującego metody i intuicje rozwijane w ramach współczesnej krytyki zachodniej, z wrażliwością i odwagą w zmaganiach z najtrudniejszą materią życia, stanowiącą zarazem "tworzywo" Lewinowskiej sztuki, na którą składają się krew, związki krwi, pot, łzy, odchody, śmierć, marzenia, iluzje i tęsknoty."Jigal Szwarc

Rozmowa Justyny Golińskiej, Jacka Poniedziałka, Michała Sobelmana i Szewacha Weissa, „Dialog" 2006 nr 2. Siedzący w ciemności. Świat dramatu Chanocha Lewina: podmiot, autor, widzowie 2011 wydanie 1 .

Eksterytorialna Polska Hanocha Levina. Rozmowa Justyny Golińskiej, Jacka Poniedziałka, Michała Sobelmana i Szewacha Weissa, „Dialog" 2006 nr 2. Siedzący w ciemności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI