Kamienica przy Kruczej

Kamienica przy Kruczej - Maria Ulatowska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Ulatowska
WYMIAR
4,72 MB
NAZWA PLIKU
Kamienica przy Kruczej.pdf
ISBN
6671265895683

OPIS

Krucza 46 - wspólny adres, od którego zaczyna się każda historia w tej książce. Dzieje zwykłych ludzi na tle czasów, w których przyszło im żyć. Losy mieszkańców pewnej warszawskiej kamienicy od roku 1937 do końca XX wieku. Tosię i Piotra wiele dzieliło, ale łączył adres, który w ich świadomości został na zawsze. Przedzierając się przez wojnę, okupację, powstanie, lata powojenne i wszystkie przemiany dziejowe, starali się zwyciężać okropności dnia codziennego. Miłość, trudne wybory, rozstania, walka o przetrwanie i o zachowanie własnej tożsamości - szukali własnego szczęścia bez względu na wszystko. I najważniejsze - z optymizmem, dzięki któremu wszystko może się udać. A czasami… uda się coś, o czym nie śmiało się nawet marzyć.Maria Ulatowska mieszka w Warszawie i - jak sama przyznaje - urodziła się w ubiegłym wieku. Kocha książki oraz przyrodę, zwierzęta i muzykę klasyczną. Na co dzień specjalistka od prawa dewizowego, dopiero na emeryturze znalazła trochę czasu i zrealizowała swoje marzenie - napisała książkę. Na swoim koncie ma już cztery bestsellerowe powieści: "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Domek nad morzem" i "Przypadki pani Eustaszyny". Pisanie książek jest dla niej niesamowitą przygodą. Snuciem opowieści - tych z życia i tych wymyślonych.

Począwszy od rozpoczęcia II wojny światowej, poprzez Powstanie Warszawskie, aż do przełomu 89 roku i dalej aż do 2000 roku. Maria Ulatowska przedstawiła nam powojenną Polskę i życie w czasach socjalistycznych. Kamienica przy Kruczej to jednak nie tylko tragiczne losy Kornblumów, ale też wojenna i powojenna codzienność pozostałych mieszkańców kamienicy pod numerem 46.

Ich losy splatają się ze sobą, a spotkania po latach wypełnione są łzami szczęścia, ale i smutku nad tymi, którzy odeszli. Transkrypt ( 25 z dostępnych 342 stron) STRONA 1. Maria Ulatowska Kamienica przy Kruczej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI