Gargantua

Gargantua - Francois Rabelais | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Francois Rabelais
WYMIAR
8,30 MB
NAZWA PLIKU
Gargantua.pdf
ISBN
5166191955228

OPIS

Po raz pierwszy w Polsce słynne, kontrowersyjne i przewrotne arcydzieło francuskiego odrodzenia ukazuje się w wersji uwspółcześnionej, kierowanej do każdego, także młodego czytelnika. Barwna opowieść o dynastii dobrych olbrzymów to w istocie szalona wizja świata na opak, której żywe i kipiące rubasznym humorem opisy na stałe weszły do skarbnicy światowej kultury.Dopełnieniem pięknego języka, jakim Jan Maria Kłoczowski przełożył (na podstawie mistrzowskiego tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego) składające się na ten tom fragmenty dzieła Rabelais'go, są wysmakowane obrazy i rysunki wielokrotnie nagradzanego francuskiego artysty Ludovica Debeurme'a.Fantastyczne, doskonale rozegrane wprowadzenie w klasykę literatury przez wielkie L.

NEWS : release 1.0b : bug fixed (release1.0a deprecated). Gargantua i Pantagruel - epopeja fantastyczna autorstwa François Rabelais'go powstała w latach 1532-1564; tłumaczenie - Tadeusz Boy-Żeleński.. Apetyt przychodzi w miarę jedzenia.

Autor użył języka ludowego. Wykorzystuje między innymi wulgaryzmy czy liczne neologizmy pochodzące głównie z łaciny i greki, a więc języków wymarłych. Gargantua już od 20,46 zł - od 20,46 zł, porównanie cen w 26 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI