Ścieżka nad drogami. Fraktale

Ścieżka nad drogami. Fraktale - Bohdan Urbankowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bohdan Urbankowski
WYMIAR
10,62 MB
NAZWA PLIKU
Ścieżka nad drogami. Fraktale.pdf
ISBN
6433395263503

OPIS

Nowa propozycja literacka Bohdana Urbanowskiego: „Ścieżka nad drogami. Fraktale” nawiązuje do trudnych, pełnych dramatyzmu dziejów powojennej Polski. W utworze pojawiają się wątki autobiograficzne. Dzieciństwo spędzonew Bytomiu, wśród rodzin wygnańców ze Lwowa i Warszawy, jest dla bohatera pierwszą lekcją historii. Szybko zrozumie, że oficjalna jej wersja nie zgadza się zewspomnieniami świadków niemieckich i sowieckich zbrodni.Pierwsze, zasłyszane „lekcje historii” staną się dla bohatera początkiem działalności niepodległościowej. Weźmie udział w „wydarzeniach poznańskich” 1956 roku, a wMarcu 1968 roku w studenckich rozruchach w Warszawie. Następnie działał będziew antykomunistycznym podziemiu – aż do zwycięstwa „Solidarności”.We wspomnieniach będzie powracał do przedwojennych i wojennych losów jego rodziny. Autor zauważa, że odległe od siebie ipozornie przypadkowe wydarzenia związane z losem bohatera i jego bliskich, z biegiem czasu zaczynają się układać we wzory nadające im nowy, głębszy sens. Stąd podtytuł książki: fraktale. Niezwykle interesujący utwór skłania do refleksji na temat najważniejszych w życiu człowieka i narodu wartości: wolności, wierności prawdzie, solidarności.Proza wybitnego twórcy będzie bez wątpienia intelektualną ucztą, pełną pasji podróżą przez meandry współczesnej historii.

Fraktale" nawiązuje do trudnych, pełnych dramatyzmu dziejów powojennej Polski. W utworze pojawiają się wątki autobiograficzne.

Urbankowski Bohdan. Szczegóły książki: Numer katalogowy: ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI