Lata sześćdziesiąte. Twarze kontrkultury

Lata sześćdziesiąte. Twarze kontrkultury - Jenny Diski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jenny Diski
WYMIAR
12,34 MB
NAZWA PLIKU
Lata sześćdziesiąte. Twarze kontrkultury.pdf
ISBN
2077384278591

OPIS

Książka uważana za jedno z najważniejszych i najmądrzejszych w ostatnich latach spojrzeń na kontestację z perspektywy brytyjskiej, uzyskująca bardzo wysokie noty w najpoważniejszych pismach literackich po obu stronach Atlantyku. To osobiste, ale zdystansowane, realistyczne, bezpruderyjne i refleksyjne, choć pozbawione taniej nostalgiczności wspomnienia Jenny Diski z najważniejszej dla kontrkultury dekady, którą spędziła w Londynie, obracając się w kręgu "Swinging London". Wedle jej własnych słów, "żałowałam wtedy, że rozpadli się bitnicy, kupowałam ciuchy, chodziłam do kina, zrezygnowałam z wyścigu szczurów, ćpałam, czytałam, brałam udział w demonstracjach ulicznych, leżałam w wariatkowie, uprawiałam seks i uczyłam w szkole, wiodłam więc życie niemal typowe dla kogoś, kto dorastał w latach sześćdziesiątych". Diski wiele pisze również o różnicach w stosunku do kontestacji pomiędzy Anglią i USA, o modzie, narkotykach, komunach i rewolucji seksualnej: "[…] Seks był dla nas równie naturalny jak sen, i chyba z tego powodu zostałam kilkakrotnie zgwałcona przez facetów, którzy pakowali mi się do łóżka i nie rozumieli, kiedy mówiłam nie." Wiele miejsca poświęca też ówczesnemu systemowi kształcenia i niezwykle popularnej w latach sześćdziesiątych antypsychiatrii, gdyż poniekąd właśnie dzięki urzeczeniu nią została w końcu nauczycielką: "Szalony bohater zostawał nauczycielem, szamanem, guru, mówił wszystkimi językami świata".Lata sześćdziesiąte. Twarze kontrkultury

Twarze kontrkultury - 7736945784 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-08-07 - cena 8,26 zł Książka Jenny Diski zatytułowana jest Lata sześćdziesiąte.

realizacja w 24 godziny. Lata sześćdziesiąte. Twarze kontrkultury - Jenny Diski - opis książki: Książka uważana za jedno z najważniejszych i najmądrzejszych w ostatnich latach spojrzeń na kontestację z perspektywy brytyjskiej, uzyskująca bardzo wysokie noty w najpoważniejszych pismach literackich po obu stronach Atlantyku. Księgarnia Internetowa Warszawa - tanie podręczniki do szkoły nowe i używane w najniższych cenach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI