Jaki to kolor?

Jaki to kolor? - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,91 MB
NAZWA PLIKU
Jaki to kolor?.pdf
ISBN
5429504567366

OPIS

Żółty krab, czerwona rybka, zielona łódka...Seria uroczych książeczek dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim maluchy będą miały okazję poznać pierwsze liczby, odgłosy wydawane przez niektóre zwierzęta, a także odkryć świat kolorów oraz dowiedzieć się, czym są podobieństwa i różnice. Śliczne kolorowe obrazki i oryginalne kształty książeczek to ich niewątpliwe atuty.

Ochra jest też bardzo popularna w stylu vintage , zwłaszcza w postaci materiału obiciowego sof i foteli z elementami z ciemnego, lakierowanego drewna. Pierwotnie w XIX wieku i aż do lat 30., beżowy i écru oznaczały ten sam kolor i były często używane jako określenie naturalnego koloru tkanin takich jak jedwab i len, przed farbowaniem. Écru pochodzi z języka francuskiego i oznacza dosłownie surowy lub niefarbowany.Obecnie jednak écru uważa się za inny kolor (patrz tabelka po prawej).

Inox to właśnie stal nierdzewna - odporna na działanie wysokich temperatur, korozję i odbarwienia. Taupe to kolor, który zachwyca nie tylko miłośników klasyki i wnętrz w minimalistycznym stylu, ale również zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Choć powszechnie uważany jest za trudny i nieoczywisty, przy odpowiedniej aranżacji wnętrza może przynieść spektakularne efekty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI