Odkryj wszechświat

Odkryj wszechświat - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,20 MB
NAZWA PLIKU
Odkryj wszechświat.pdf
ISBN
9315604921765

OPIS

Ta książka pomoże ci poznać tajemnice wszechświata. Dowiesz się z niej, jak powstał, czym są gwiazdy, a czym planety, co to jest mgławica, galaktyka, jakie planety tworzą Układ Słoneczny. I wiele, wiele więcej. Ucz się i baw, umieszczając naklejki w odpowiednich miejscach.

13,799 ± 0,021 mld lat temu miał miejsce Wielki Wybuch - z bardzo gęstej i gorącej materii wyłonił się znany Wszechświat, tzn. obserwowana przez człowieka materia ... Sprawdź niskie ceny i kup Jesteś wszechświatem.

Twór ten odkryto w czerwcu 1994 r. - odkrycia dokonał francuski zespół astronomów pod kierunkiem Georgesa Paturela. Najnowsze szacunki potwierdzają, że Wszechświat ma około 13,8 miliarda lat 6 stycznia 2021 Mika Nojewska Różne podejścia do pomiaru tempa ekspansji Wszechświata skutkowały różnymi wartościami, co miało ogromny wpływ na jego ogóle rozumienie. Jeśli Wszechświat jest wystarczająco gęsty, to - po pierwsze - jego ewolucja zachodzi szybciej, a po drugie, po pewnym czasie ekspansja się zatrzyma i Wszechświat zacznie się kurczyć do stanu pierwotnego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI