Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga

Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga - Dariusz Kortko | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dariusz Kortko
WYMIAR
4,89 MB
NAZWA PLIKU
Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga.pdf
ISBN
5032606686806

OPIS

"Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” - mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno. Trudno pisać o kimś takim, zwłaszcza, że na każdym kroku słyszeliśmy przestrogi: Musicie go pokazać w dobrym świetle, opisać zalety, pomijać wady, nie wolno szargać imienia... Byłoby to łatwe, bo profesor dał się lubić. Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót.Z góry ostrzegamy tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny... Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy.

Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. Religa Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga (Uszkodzona okładka) | Kortko Dariusz, Watoła Judyta | Agora. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Religa.

Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty". Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. Religa Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga (Uszkodzona okładka) | Kortko Dariusz, Watoła Judyta | Agora.

POWIĄZANE KSIĄŻKI