Liczby

Liczby - Nik Afia (ilustr.) | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Nik Afia (ilustr.)
WYMIAR
12,16 MB
NAZWA PLIKU
Liczby.pdf
ISBN
9965581071813

OPIS

Dzieci zakochają się w tej pięknie ilustrowanej książeczce! Dzięki zamieszczonym w niej zadaniom i poleceniom bez trudu nauczą się liczyć do 20. Maluchy znajdą tu dziesięć scenek z życia codziennego, ćwiczenia dotyczące znajdowania i liczenia elementów oraz zadania sprawdzające spostrzegawczość.

Potocznie często spotykana jest nieprecyzyjna definicja "liczba, która dzieli się tylko przez jeden i przez siebie", jednak nie jest ona zgodna z formalną definicją stosowaną w matematyce. Rozróżnienie między liczbą (dla rzeczowników policzalnych) a ilością (dla niepoliczalnych) nie zawsze jest przestrzegane. Zasadniczo liczba telefonów jest lepsza niż ilość telefonów, ale w kontekście słów ograniczony i nieograniczony słowo ilość tak często jest spotykane z rzeczownikami niepoliczalnymi (np.ograniczona ilość wody), że wypiera liczbę z właściwych jej ... 2.

Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 6 filmów, 29 ćwiczeń, w tym 12 interaktywnych. Animacje i ilustracje: duże liczby, zapisywanie liczb w dziesiątkowym układzie pozycyjnym, liczby pierwsze i złożone, cechy podzielności, NWD, NWD Liczba pierwsza to taka liczba naturalna, która ma dokładnie dwa dzielniki naturalne: jedynkę i siebie samą, np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI