Ostatni Don

Ostatni Don - Mario Puzo | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mario Puzo
WYMIAR
12,61 MB
NAZWA PLIKU
Ostatni Don.pdf
ISBN
3596943373083

OPIS

Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności.Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o zalegalizowaniu swojej działalności. Chce, by jego krewni stali się uczciwymi obywatelami. Wkrótce jednak musi spojrzeć prawdzie w oczy – krwawe wydarzenia z przeszłości odcisnęły na członkach rodu zbyt silne piętno. O powrocie do „normalności” nie może być mowy.

8 / 10 Na półkach: ... Ostatni don był cudownym powrotem do twórczości Puzo, choć nie wywarł na mnie tak wielkiego wrażenia, jak jego najsłynniejsza powieść. Nie brakuje tu jednak niczego - pojawiają się realistyczni i różnorodni bohaterowie, spisek, intryga, zdrada, zabójstwa, miłość i wartości rodzinne - te elementy tworzą razem niesamowitą ... Miniserial.

Rok później powstał sequel zatytułowany Ostatni don II.. Akcja powieści rozgrywa się w Las Vegas..

POWIĄZANE KSIĄŻKI