Gdynia. Księga miejsca

Gdynia. Księga miejsca - Aleksandra Tarkowska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Tarkowska
WYMIAR
10,51 MB
NAZWA PLIKU
Gdynia. Księga miejsca.pdf
ISBN
3832838125281

OPIS

Uśmiechnij się i poczytaj o Gdyni!Księga Miejsca opowiada o tym fascynującym mieście. Gdynia to piękne i przyjazne miejsce na polskim wybrzeżu. Nie minęło jeszcze sto lat, odkąd mała gbursko-rybacka wioska przeistoczyła się w piękne portowe miasto. Tu funkcjonuje jeden z największych bałtyckich portów, zachwyt wzbudza modernistyczna przedwojenna zabudowa mieszkaniowa, użyteczności publicznej i portowa, a fani muzyki co roku przybywają na jeden z największych festiwali w Europie – Open`er. Miłośników filmu przyciąga Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Tłumy turystów spacerują po głównej ulicy miasta – Świętojańskiej oraz Skwerze Kościuszki nazywanym najpiękniejszym plenerowym salonem Rzeczpospolitej. Na trasie wędrówki nie może zabraknąć Mola Południowego, gdzie cumuje historyczny okręt „Błyskawica” i legendarna biała fregata „Dar Pomorza”, skąd roztacza się wspaniały widok na Zatokę Gdańską i Mierzeję Helską, a na miłośników morskiej fauny i flory czeka Akwarium Gdyńskie.Zwiedzających zapraszają także: Plac Kaszubski z pomnikiem Antoniego Abrahama, reprezentacyjny Bulwar Nadmorski, Kamienna Góra z imponującą panoramą miasta, portu i zatoki oraz prawdziwie królewskie miejsca jak Orłowo czy Kolibki.Gdynia to miasto z morza, miasto pod żaglami i słoneczne miasto z temperamentem!Zatem – UŚMIECHNIJ SIĘ I POCZYTAJ o Gdyni!

Data zakończenia 2019-04-19 - cena 33,90 zł Księga Miejsca opowiada o tym fascynującym mieście. Gdynia to piękne i przyjazne miejsce na polskim wybrzeżu.

Książka w kategorii Albumy. Okładka twarda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI