Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne

Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne - Georgia Weidman | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Georgia Weidman
WYMIAR
3,68 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne.pdf
ISBN
6774426915543

OPIS

Obroń Twój system — zaatakuj go! Chcesz sprawdzić, czy Twój system jest bezpieczny? Zaatakuj go! Najskuteczniej zrobisz to z wykorzystaniem testów penetracyjnych. W trakcie tych prób pentesterzy (osoby prowadzące testy penetracyjne) próbują wcielić się w rolę włamywacza i przełamać zabezpieczenia testowanego systemu. Jeżeli system się obroni, to oczywiście zda test, ale nie przestawaj być czujny! Jeżeli nie — otrzymasz szczegółowy raport ze wskazaniem, które obszary są podatne na atak oraz jak zwiększyć bezpieczeństwo Twojego systemu.Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem systemów informatycznych i chciałbyś wcielić się w rolę pentestera, ta książka wprowadzi Cię w świat testów penetracyjnych. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak przygotować środowisko do testów oraz nauki. W kolejnych rozdziałach poznasz Kali Linux (specjalną dystrybucję Linuksa), a także nauczysz się tworzyć skrypty Bash oraz Python. Gdy już poznasz podstawy, czas zabrać się za analizę pierwszego systemu. Część druga książki została poświęcona temu tematowi. Zobaczysz, jak zbierać informacje o systemie, wyszukiwać podatności na atak i luki w zabezpieczeniach oraz przechwytywać ruch sieciowy. Część trzecia książki skupia się na przeprowadzaniu ataku. Odkryjesz, jak atakować hasła, omijać programy antywirusowe, prowadzić ataki socjotechniczne, weryfikować aplikacje internetowe oraz sieci bezprzewodowe. Na sam koniec nauczysz się tworzyć exploity oraz testować bezpieczeństwo urządzeń mobilnych. Książka ta jest doskonałym źródłem informacji, które błyskawicznie wprowadzi Cię w świat testów penetracyjnych.Dzięki tej książce:poznasz elementarz pentesteraprzygotujesz swoje środowisko pracyopanujesz dystrybucję Linuksa — Kali Linuxnauczysz się tworzyć skryptyprzygotujesz się i przeprowadzisz atak na weryfikowany system informatycznypewnie wkroczysz w pasjonujący świat testów penetracyjnychSprawdź bezpieczeństwo Twojego systemu!

Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne | Georiga Weidman | download | B-OK. Download books for free.

Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne; ... (osoby prowadzące testy penetracyjne) próbują wcielić się w rolę włamywacza i przełamać zabezpieczenia testowanego systemu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI