Rodzinny świat Czesława Miłosza

Rodzinny świat Czesława Miłosza - Luigi Marinelli (red.) | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Luigi Marinelli (red.)
WYMIAR
9,57 MB
NAZWA PLIKU
Rodzinny świat Czesława Miłosza.pdf
ISBN
8758766437189

OPIS

W oddanym do rąk Czytelnika tomie znalazły się teksty wielu wybitnych znawców Miłosza o międzynarodowej renomie, którzy rozważają „światowy” – wielokulturowy i wielojęzyczny – wymiar życia i dzieła pisarza. Autorzy reprezentujący Stany Zjednoczone, Francję, Polskę, Rumunię i Włochy tworzą prawdziwą mozaikę „szkół” krytycznych i punktów widzenia. Książka ta została pomyślana, jako wielogłos i seria dialogów, dotyczących nieraz tych samych lub też pokrewnych tematów ukazujących egzystencjalną i twórczą podróż autora Rodzinnej Europy – pisarza z Polski i z Litwy, twórcy europejskiego i amerykańskiego, lokalnego i globalnego zarazem.

Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego (RUJ) Bibliografia Publikacji Pracowników UJ; Publikacje naukowe; "Rodzinny świat Czesława Miłosza" - to hasło międzynarodowej konferencji zakończonej w sobotę w Rzymie, z udziałem znawców jego twórczości z wielu krajów. To we Włoszech odbyły się największe poza granicami Polski sesje literacko-naukowe w Roku Miłosza. "Rodzinny świat Czesława Miłosza" - to tytuł trzydniowej międzynarodowej konferencji, rozpoczynającej się dziś w Rzymie.

Wezmą w niej udział znawcy i tłumacze twórczości noblisty z Polski i Włoch Rodzinny świat Czesława Miłosza. Szukaj w RUJ W tej kolekcji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI