Budda z przedmieścia

Budda z przedmieścia - Hanif Kureishi | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hanif Kureishi
WYMIAR
12,40 MB
NAZWA PLIKU
Budda z przedmieścia.pdf
ISBN
5008777071345

OPIS

To książka niegrzeczna i kipiąca życiem. Wykłada kawę na ławę i robi to z niekłamaną przyjemnością.Zadie Smith Kiedy Karim przeprowadza się do multikulturowego Londynu, jego życie zaczyna nabierać blasku. Nigdy nie było szare - z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego szaloną kochanką nie da się nudzić. Ale Londyn zanurzony w mrocznej muzyce punk rocka i balansujący na granicy rewolucji obyczajowej wprowadza go w świat wyzwolony: seksu, narkotyków i sztuki eksperymentalnej. Karim rodzi się na nowo. W debiutanckiej powieści, która przyniosła mu sławę i miano skandalisty, Kureishi wraca do czasów swojej młodości. Komiczna historia o dojrzewaniu w świecie multikulti i czuła ironia, z jaką przygląda się poszukiwaniom własnej tożsamości - to znak rozpoznawczy autora Buddy z przedmieścia. Żaden temat nie jest dla Karima zbyt bolesny - ani rasa, ani klasa społeczna, ani seks - wszystko jest interesujące, warte opowiedzenia, bez wstydu i bez krygowania się. W Buddzie okrucieństwo, humor i czułość splatają się ze sobą, wspólnie tworząc postać, i nawet najdrobniejsza epizodyczna rola ożywa chwilowo, lecz wyraziście, za sprawą tej potężnej mieszanki. Zadie Smith Hanif Kureishi, ur. 1954 rok - jeden z najciekawszych współczesnych głosów literatury. Autor powieści, opowiadań, sztuk i scenariuszy filmowych. Zadebiutował rewolucyjną powieścią Budda z przedmieścia, za którą nagrodzony został Whitebread Award i która przyniosła mu sławę. Jego książki były ekranizowane i przełożono je na trzydzieści sześć języków.

Nigdy nie było szare - z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego ... Budda Z Przedmieścia najnowsze ogłoszenia na OLX.pl. Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl Dodaj ogłoszenie.

Oprawa miękka: Wydanie: pierwsze: Pierwsze wydanie: 2015-06-01. ISBN: 978-83-240-3486-4: EAN: 9788324034864: Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol Tytuł oryginalny: The Buddha of Suburbia: Liczba stron: ... Budda z przedmieścia (940258) - Hanif Kureishi - Książka, recenzja, streszczenie Budda z przedmieścia Hanif Kureishi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI