Zakopiański dom wariatów

Zakopiański dom wariatów - Romuald Aldek Roman | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Romuald Aldek Roman
WYMIAR
11,72 MB
NAZWA PLIKU
Zakopiański dom wariatów.pdf
ISBN
5212463197148

OPIS

Zakopiański dom wariatów autorstwa Romualda "Aldka" Romana to błyskotliwie napisany zbiór opowiadań odnoszący się do czasów, gdy autor pomieszkiwał w Zakopanem i parał się różnymi zajęciami, jak ochroną przyrody, przewodnictwem, wspinaniem, grą w brydża i przede wszystkim walką o rodzinny dom, który władza ludowa na pewien czas go sobie przywłaszczyła. Obecnie wydarzenia te, widziane z perspektywy Stanów, gdzie od wielu lat mieszka autor, wydają się wręcz groteskowe, choć z pewnością kosztowały bohatera tych opowieści wiele nerwów.Warto przeczytać tę książkę choćby dlatego, by lepiej wczuć się w atmosferę Zakopanego lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, którą już tak niewielu pamięta z własnych doświadczeń. Lekki język i niebanalny humor to dodatkowe cechy tej cennej pozycji.

w salonach sieci EMPIK oraz Matras. "Zakopiański dom wariatów". Nazywam zawarte w tej książce teksty opowieściami, bo taki właśnie mają charakter - swobodnie snutej gawędy opartej o osobiste wspomnienia, pozbawionej pretensji do obiektywności, opowiadanej tak, jak gada się w kręgu przyjaciół i dobrych znajomych.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Zakopiański dom wariatów". €8.58 - Legendarne Zakopane, czy przed wojną, czy po wojnie, tak samo zapełnione oryginałami, artystami i wariatami. Czy Romuald Roman, który urodził się w miasteczku pod Giewontem, był jednym z nich? Fa Informacje o ZAKOPIAŃSKI DOM WARIATÓW, ROMAN ROMUALD - 9158025058 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI