Pasja narodzin. Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm

Pasja narodzin. Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm - Sheila Kitzinger | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sheila Kitzinger
WYMIAR
3,81 MB
NAZWA PLIKU
Pasja narodzin. Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm.pdf
ISBN
4179039553470

OPIS

Kobieca odpowiedź na „Ginekologów” Jurgena Thornwalda.Sheila Kitzinger (1929–2015) to międzynarodowej sławy edukatorka porodowa, antropolożka i feministka, jedna z najbardziej wpływowych postaci ruchu na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, ikona walki o ludzkie oblicze porodu.W ukończonej krótko przed śmiercią autobiografii dostajemy barwny opis dorastania pod rządami matki (która była feministką, zanim jeszcze wynaleziono ten termin), studiów w kipiącym życiem Oksfordzie i zmagania się z murem skostniałych poglądów i przesądów w środowisku medycznym.Kitzinger zabiera nas w niezwykłe podróże odbywane ze swoją nieprzeciętną rodziną (pięć córek!), podczas których w najodleglejszych zakątkach świata prowadziła badania nad historycznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami porodu. Odkrywa przed nami świat mistycznych przeżyć zarówno kobiet w egzotycznych plemionach, jak i tych rodzących w najlepszych szpitalach na całym świecie.Podczas trwającej kilkadziesiąt lat kariery Sheila Kitzinger zawodowej prowadziła pionierskie kampanie mające na celu radykalną zmianę w postrzeganiu porodu, przywrócenie wagi pracy położnych i kładzenie nacisku na dokonywanie przez kobiety świadomych wyborów. Jej niebywała pasja życiowa i ogromna ciekawość antropologiczna miały wpływ na miliony kobiet na całym świecie.Matronatu książce udzieliły: Fundacja Rodzić po Ludzku, Dobrze Urodzeni, Stowarzyszenie Doula w Polsce i portal Zapytajpolozna.pl

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm (5486204) - Sheila Kitzinger - Książka, recenzja, streszczenie Pasja narodzin. Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm Sheila Kitzinger Wydawnictwo: Mamania Data wydania: 2016-05-05 Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy ISBN: 978-83-65087-53-9 Liczba stron: 440. Pasja narodzin.

W ukończonej krótko przed śmiercią autobiografii dostajemy barwny opis dorastania pod rządami matki... 15 marca 2019 Dziecko z bliska. About the Book „Dziecko z bliska" to pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości, która kompleksowo opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między… Pasja narodzin.

POWIĄZANE KSIĄŻKI