Krajobraz według Carpaccia

Krajobraz według Carpaccia - Stefan Hertmans | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefan Hertmans
WYMIAR
3,64 MB
NAZWA PLIKU
Krajobraz według Carpaccia.pdf
ISBN
9506840284318

OPIS

Poezja Stefana Hertmansa jest przepojona melancholią. W jego debiucie poetyckim widać wpływy niemieckiego ekspresjonizmu i Paula Celana, jednak z biegiem lat jego twórczość stała się bardziej intymna i zmysłowa. W 2016 roku Hertmans został zaproszony do wzięcia udziału w akcji Poetry's Week Bookshop Gift. Specjalnie z tej okazji przygotował krótką antologię swoich erotyków - które on sam woli nazywać wierszami o miłości. W jego poezji można znaleźć "klątwy" i "nawiedzenia", liczne akcenty erotyczne, ciepłe cynamonowe paluszki i chłodne ostrygi, pożądanie i czułość, ale również samotność i pożegnanie. Są "gorące szony" i twarde ramiona -także jaszczurki śpiące nos w nos. W tych mocnych obrazach i pięknych wersach kryje się całe życie z miłością i pasją.Krajobraz według Carpaccia to bogaty, liryczny zbiór po wielokroć nagradzanego poety i prozaika.Stefan Hertmans (1951) jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które często były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Wojna i terpentyna (Marginesy 2015) została nominowana do kilku międzynarodowych nagród literackich i nagrodzona m.in. "Flemish Culture Prize for Literature" i prestiżową AKO Literatuurprijs.

Specjalnie z tej okazji przygotował krótką antologię swoich erotyków ... Krajobraz według Carpaccia to bogaty, liryczny zbiór po wielokroć nagradzanego poety i prozaika. Stefan Hertmans (1951) jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego.

Używany - jak nowa. Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI