Pierwsze biskupstwa polskie

Pierwsze biskupstwa polskie - Tadeusz Miciński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Miciński
WYMIAR
9,29 MB
NAZWA PLIKU
Pierwsze biskupstwa polskie.pdf
ISBN
3029613911854

OPIS

Seria BESTSELLERY Z PRZESZŁOŚCICzy słynna kronika Thietmara jest rzeczywiście wiarygodnym źródłem wiedzy o początkach organizacji Kościoła katolickiego w Polsce? Jaki był charakter zależności Kościoła polskiego od Magdeburga w latach 966-989? Czy rzeczywiście Jordan był pierwszym biskupem "poznańskim"? Na te i wiele innych fascynujących pytań, związanych z początkami polskiej państwowości i roli Kościoła katolickiego w niej, próbuje odpowiedzieć niniejsza praca.

Książka posiada 56 stron i została wydana w 2015 r. Cena 15.21 zł.

Możesz tę zgodę cofnąć, a swoje dane usunąć w dowolnym momencie. Konferencja prasowa na temat obchodów 1050-lecia pierwszego polskiego biskupstwa - biskupstwa poznańskiego. Główne obchody będą miały miejsce w Poznaniu 22-24 czerwca 2018 r. (4) Z jednej strony stał bezładny obóz polski, do zbiegowiska jarmarcznego podobny, hałaśliwy, pełen dysput, rozpraw nad rozporządzeniami wodzów i niezadowolenia, złożony z poczciwych wieśniaków na poczekaniu w piechotę zmienionych i z jegomościów prosto od strzyży owiec oderwanych; z drugiej maszerowały groźne, milczące ... władcą Polski.-w 963 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI