Rozmyślania

Rozmyślania - Marek Aureliusz | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Aureliusz
WYMIAR
8,27 MB
NAZWA PLIKU
Rozmyślania.pdf
ISBN
3676593309797

OPIS

Nie lada gnębi mnie troska, abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia.HoracyWśród wielu rzymskich cesarzy nie brak było ludzi o wybitnej osobowości, odwadze i zacięciu pisarskim. Niewielu jednak odznaczało się równie błyskotliwym umysłem, pracowitością, spostrzegawczością i skłonnością do rozważania zagadek i paradoksów tego świata, jak właśnie Marek Aureliusz, zwany przez swoich współczesnych filozofem na tronie. Refleksyjna natura cesarza, jasność i precyzyjność jego toku myślenia, a także świadomość istnienia ludzkich niedoskonałości i ograniczeń zaowocowały dziełem, które do dziś czyta się znakomicie, choć pierwotnie wcale nie było przeznaczone do publikacji. Na szczęście po śmierci autora ktoś — być może jego sekretarz, Grek Aleksander — zebrał w całość notatki pisarza i doprowadził do ich rozpowszechnienia.Rozmyślania to traktat moralny w nurcie filozofii stoickiej, który można potraktować jako doskonałe źródło inspiracji oraz drogę powrotu do prawdziwych, ponadczasowych wartości w świecie przytłoczonym bezwartościowymi, krótkoterminowymi informacjami. Można znaleźć tu pocieszenie i odtrutkę na błahe codzienne problemy, a nade wszystko zastanowić się nad znaczeniem przesłania Marka Aureliusza, nad tym, co mówi do nas z głębi wieków i ile rozważnej racji jest w każdym jego słowie.Myśl o tym, w jakim stanie ciała i duszy powinna cię zabrać z sobą śmierć i jak krótkie jest życie, jak przepastna wieczność, przeszłość i przyszłość, jak krucha wszelka materia!Marek Aureliusz

Wartościowe rozmyślanie wzbogaca nasze wnętrze, pomaga nam trzymać na wodzy emocje i daje siłę moralną — a wszystko to uwidacznia się w naszej mowie i zachowaniu, bo przydaje nam wnikliwości i zrozumienia (Przysłów 16:23). Rozmyślania Książka już od 16,89 zł - od 16,89 zł, porównanie cen w 37 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Rozmyślania - dzieło filozoficzne autorstwa cesarza rzymskiego Marka Aureliusza.

Można znaleźć tu pocieszenie i odtrutkę na błahe codzienne problemy, a ... Transkrypcję kilku fragmentów podajemy za wydaniem: Rozmyślania dominikańskie, wydali i opracowali K. Górski i W.

POWIĄZANE KSIĄŻKI