Historia Polski

Historia Polski - Krzysztof Wiśniewski (oprac.) | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Wiśniewski (oprac.)
WYMIAR
7,33 MB
NAZWA PLIKU
Historia Polski.pdf
ISBN
1354591530630

OPIS

„Historia Polski” to książka skierowana do dzieci 8-12-letnich. Omawia dzieje naszej Ojczyzny w przystępny sposób, uzupełniając teksty wspaniałymi ilustracjami, pomagającymi wyobrazić sobie wydarzenia i postaci. Dzieje Polski opowiedziane zostały od początków państwa Piastów aż po współczesność.

972 - Bitwa pod Cedynią, zwycięstwo wojsk polskich nad niemieckimi. 1000 - Zjazd w Gnieźnie, spotkanie cesarza Niemieckiego Ottona III z Bolesławem Chrobrym. Historia Polski w Internecie! Wiele informacji na temat polskiej historii.

Przez lata w Polsce dominowała opowieść, że historia naszego kraju to historia polskiej szlachty (pomińmy tu dyskusje, czy dzisiejsza Polska to prosta kontynuacja poprzednich Rzeczpospolitych i co właściwie oznaczał naród polski, skoro wielu jego przedstawicieli miało litewskie czy ruskie korzenie). „Ludowa historia Polski" to opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc.

POWIĄZANE KSIĄŻKI