Kobiety w kąpieli

Kobiety w kąpieli - Tie Ning | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tie Ning
WYMIAR
9,40 MB
NAZWA PLIKU
Kobiety w kąpieli.pdf
ISBN
6730163387832

OPIS

POWIEŚĆ NOMINOWANA DO AZJATYCKIEGO BOOKERA - MAN ASIAN LITERARY PRIZE 2012Tiao niebawem wychodzi za mąż za swojego przyjaciela, jednak wcześniejszy romans ze starszym mężczyzną wciąż nie daje jej spokoju. Jej siostra Fan sądzi, że ucieczka do Ameryki rozwiąże każdy problem, a ich dumna przyjaciółka Fei jest gotowa na wszystko, by uwolnić się od pracy w fabryce. Youyou tymczasem marzy tylko o jednym - chce gotować i prowadzić własną restaurację.Bohaterki powieści na różne sposoby starają się wziąć przyszłość we własne ręce - nawet kiedy ramy otaczającego je świata okazują się płynne i nieuchwytne jak woda.Tie Ning - niewydawana dotąd w Polsce, należąca do grona najbardziej cenionych i najczęściej nagradzanych współczesnych chińskich pisarzy - podgląda swoje bohaterki jak tytułowe Kobiety w kąpieli. Obserwuje je w najbardziej intymnych sytuacjach, odziera z pozorów i obnaża ich najskrytsze myśli.Częściowo oparte na motywach autobiograficznych Kobiety w kąpieli to uderzający, wielopłaszczyznowy obraz życia kobiet we współczesnych Chinach - kraju, w którym nikt nie jest czystą kartą, a historia na każdym mocno odciska swoje piętno.

o kobietach zmuszanych do prostytuowania się w Dubaju oraz tych, których rozkochują terroryści, po to by rodziły dzieci, które zostaną "lwiątkami ... Widok tej kobiety w samej koronkowej bieliźnie był niesamowity. A wtedy ona zmysłowym ruchem zdjęła stanik i majteczki.

Youyou nie była syrenią siecią i nie wzięła się z oceanu. Chodziła z Tiao ... Kobieta w kąpieli ~ 5 maj 2013.

POWIĄZANE KSIĄŻKI