Angielski dla każdego. Czasowniki modalne - złożone - kłopotliwe

Angielski dla każdego. Czasowniki modalne - złożone - kłopotliwe - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,69 MB
NAZWA PLIKU
Angielski dla każdego. Czasowniki modalne - złożone - kłopotliwe.pdf
ISBN
5815491556121

OPIS

Ten praktyczny poradnik pomoże ci uporać się z typowymi problemami ze zrozumieniem angielskich czasowników, utrwali wiedzę i pozwoli swobodnie komunikować się w tym języku. Zasadniczą cechą angielskich czasowników modalnych jest to, że maja kilka różnych znaczeń i funkcji. A ponieważ są często stosowane w mowie i piśmie, trzeba zrozumieć reguły ich użycia i właściwie je stosować.Pierwsza część książki zawiera zwięzłe wytłumaczenie zasad rządzących czasownikami modalnymi, liczne przykłady ich poprawnego zastosowania oraz ćwiczenia umożliwiające utrwalenie poznanego materiału.Tematem drugiej części książki są tzw. phrasal verbs. Omówiono w niej czasowniki złożone z najczęściej występującymi partykułami przysłówkowymi oraz sposoby, w jaki zmieniają one znaczenie czasowników. Prezentowanym użyciom towarzyszą przykłady i ćwiczenia, które ukazują kontekst i typowe struktury gramatyczne, w jakich występują czasowniki złożone.Najczęściej używane czasowniki angielskie są nieregularne i ich form trzeba nauczyć się na pamięć. Z kolei czasowniki pospolite mają po kilka znaczeń i łączą się z określonymi częściami mowy, tworząc na przykład idiomy lub pary wyrażeń o podobnym znaczeniu. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Odpowiedzi należy szukać w trzeciej części książki poświęconej czasownikom kłopotliwym.

Zasadniczą cechą... - ISBN: 978-83-7773-406-3 Ten praktyczny poradnik pomoże ci uporać się z typowymi problemami ze zrozumieniem angielskich czasowników, utrwali wiedzę i pozwoli swobodnie komunikować się w tym języku.

Zobacz inne Język angielski, najtańsze i najlepsze oferty. KsiążkaAngielski dla każdego Czasowniki modalne, złożone, kłopotliweautorstwaMark Foley, Diane Hall, Jeremy Harrison, Ken Singleton ️ Zamów online w Księgarni Medycznej PZWL Angielski dla każdego. Czasowniki modalne - złożone - kłopotliwe (Mark Foley).

POWIĄZANE KSIĄŻKI