40 przepisów Królowej Fasoli

40 przepisów Królowej Fasoli - Mikołaj Rey | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mikołaj Rey
WYMIAR
6,72 MB
NAZWA PLIKU
40 przepisów Królowej Fasoli.pdf
ISBN
5956889916990

OPIS

Pierwsza z serii "Polskie smaki Mikołaja Reya"niezwykła książkakucharska.Mikołaj Rey – francuski kucharzpolskiego pochodzenia, potomek Mikołaja Reya z Nagłowic, uczestnik programu "MasterChef" – oraz Janina Molek – „Królowa Fasoli” z doliny Dunajca – przedstawiają 40 przepisów na dania z fasoli.Janina Molek zdradza przepis na takie gotowanie fasoli, by nie powodowała wzdęć, była słodka i miała miękką skórkę.Fasola, według Mikołaja Reya, kryje w sobie nieodkryty potencjał kulinarny.Warto po nią sięgać częściej ze wglądu na jej wartości odżywcze - jest bogata w potas, wapń i fosfor, zawiera lekkostrawną skrobię i substancje hamujące rozrost tkanek nowotworowych, a także rozpuszczalny błonnik, który pomaga usuwać z organizmu nadmiar cholesterolu.W książce znajdują się przepisy na sałatki, pasty, pasztety, zupy, drugie dania oraz desery z fasoli.„Każdy smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Od zup i gulaszów po pasztety, chleby oraz ciasta. Odważę się twierdzić, że nie ma dzisiaj w Polsce większej znawczyni fasoli niż Pani Janina. Może mój słynny przodek Mikołaj Rey z Nagłowic rzekłby dzisiaj: „Fasoli ci u nas dostatek, to i przepisów tu wiele dla dziatek!”A ja tylko dodam, iż jak ktoś szuka zdrowia, to niech go poszuka w fasoli.”Mikołaj Rey„Z dzieciństwa pamiętam, że chociaż w domu często brakowało chleba, babcia potrafiła wyczarować nam smakowite torty. Kiedy nieco podrosłam zapytałam z czego te torty były zrobione, babcia powiedziała mi, że z fasoli.Zapraszam do wypróbowania 40 moich przepisów z fasoli i pokochania naszego Pięknego Jasia.”Janina Molek

Mikołaj Rey - francuski kucharz polskiego pochodzenia, potomek Mikołaja Reya z Nagłowic, uczestnik programu "MasterChef" - oraz Janina Molek - "Królowa Fasoli" z doliny Dunajca - przedstawiają 40 przepisów na dania z fasoli. 40 przepisów królowej fasoli MIKOŁAJ REY ... "Królową fasoli", prezentują przepisy na dania z fasoli - pierogi z fasoli, rosół z fasolą, cwibak z fasoli z bakaliami i wiele, wiele innych.Fasola, według Mikołaja Reya, kryje w sobie nieodkryty potencjał kulinarny.

Janina Molek zdradza przepis na takie gotowanie ... 40 przepisow Krolowej Fasoli Mikolaj Rey, Janina Molek Editions Spotkania, 2016 Strony / Pages: 104, twarda oprawa ISBN: 978-83-7965-172-6 List price: $29.95 (Save 50% off) Online price: $14.98 40 przepisów królowej fasoli. Mikołaj Rey.

POWIĄZANE KSIĄŻKI