Ukryte działania

Ukryte działania - Margot Lee Shetterly | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Margot Lee Shetterly
WYMIAR
9,12 MB
NAZWA PLIKU
Ukryte działania.pdf
ISBN
4780600968973

OPIS

Porywająca opowieść o wyjątkowych kobietach, które zrobiły tak wiele, a o których wiemy mało lub nic.Bez pracy tych wybitnie utalentowanych matematyczek amerykański sen o podboju kosmosu pozostałby w sferze marzeń. Świadome swej wartości, walczą o należne im miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w świecie, w którym nadal obowiązują haniebne prawa segregacji rasowej.To świetnie opowiedziana historia, która powstała dzięki setkom rozmów, wywiadów i mrówczej pracy badawczej.Z morza informacji wyłonił się wielobarwny, intrygujący obraz pewnej epoki, z jej wszystkimi blaskami i cieniami.

Nominowana do Oscara w trzech katergoriach, w tym za najlepszy film, historia kobiet, które na przełomie lat 50. i 60.

Trzy Afroamerykanki pracujące dla NASA pomagają przy pierwszym na świecie wysłaniu człowieka w kosmos. Ukryte działania kusiły mnie fabułą od dłuższego czasu: cofamy się o kilka dekad i trafiamy w sam środek starcia mocarstw. Zimna wojna z lądu przenosi się do przestrzeni kosmicznej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI