Sherlock Holmes. Znak czterech / The Sign of the Four (nowy przekład)

Sherlock Holmes. Znak czterech / The Sign of the Four (nowy przekład) - Arthur Conan Doyle | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Arthur Conan Doyle
WYMIAR
4,68 MB
NAZWA PLIKU
Sherlock Holmes. Znak czterech / The Sign of the Four (nowy przekład).pdf
ISBN
6181644834902

OPIS

Artur Conan Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Jego ojciec, alkoholik i narkoman, znęcał się nad dziećmi i żoną. Matka Arthura dorabiała jako praczka, by wyżywić rodzinę. Ukończył studia medyczne w Edynburgu i do 1890 r. prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał także powieści historyczne, fantastycznonaukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne. Zajmował się również spirytyzmem oraz badaniem historii starożytnych Greków.Druga z kolei powieść o przygodach Sherlocka Holmesa. Do detektywa amatora zgłasza siępanna Mary Morstan, która od śmierci ojca dostaje co roku, w ten sam dzień, piękną perłę. Holmes i Watson usiłują odkryć, kto i dlaczego je przysyła i co znaczy tajemniczy napis „Znak czterech”. Śledztwo odsłania mroczne tajemnice sprzed wielu lat. Piękna kobieta, wielki skarb, chciwość i zbrodnia...

Wspomnienia Sherlocka Holmesa / The Memoirs of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle. książka .

Pierwszy polski przekład autorstwa Eugenii Żmijewskiej, pt. Znamię czterech został wydany w formie książkowej w 1898 jako dodatek do dziennika Słowo. Moja druga książka przygód Sherlocka Holmesa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI