Ranking pierwszych dam Ameryki

Ranking pierwszych dam Ameryki - John B. Roberts II | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
John B. Roberts II
WYMIAR
6,20 MB
NAZWA PLIKU
Ranking pierwszych dam Ameryki.pdf
ISBN
7123977841016

OPIS

Kto naprawdę rządził Stanami ZjednoczonymiNieznane biografie wszystkich żon amerykańskich prezydentów według skali wpływu, jaki wywarły na politykę.Jasna i ciemna legenda kobiet, które choć nie były wybierane przez naród, posiadały prawdziwą władzę.Wydawnictwo AMBER proponuje pasjonującą książkę, która przedstawia prywatne i polityczne portrety trzydziestu siedmiu pierwszych dam oraz ranking Siena College Research Institute według ich wpływu na politykę.• Mary Lincoln wydawała wojsku rozkazy podczas wojny secesyjnej, podpisując je „Mrs. President”.• Łagodny wygląd Barbary Bush skrywał twardego polityka.• Edith Wilson nie interesowała się sprawami publicznymi, zanim nie wyszła za owdowiałego Woodrowa Wilsona, a wtedy została jego najbliższym doradcą.• Eleanor Roosevelt, największa pierwsza dama Ameryki, była biseksualistką.• Jackie Kennedy, jedna z najbardziej fascynujących pierwszych dam w historii Stanów Zjednoczonych, uosabiała marzenia milionów Amerykanek o karierze i już za życia stała się legendą…Od czasów Marthy Waszyngton pierwsze damy Ameryki były nie tylko gospodyniami pierwszego domu. Towarzyszyły mężom podczas najważniejszychwydarzeń politycznych i same brały w nich udział. Wywierały wpływ na politykę zewnętrzną i wewnętrzną, powoływały i zwalniały członków administracji. Były cenione i szanowane, ale i zamieszane w polityczne skandale, przyjmowały łapówki, nadużywały władzy.JOHN B. ROBERTS II to amerykański dziennikarz, reporter, producent telewizyjny i znany ekspert w dziedzinie polityki, blisko związany z Białym Domem. Publikował m.in. w „New York Times”, „The Washington Post”, „The London Observer”, „The Reader’s Digest”. Podczas kampanii prezydenckiej Ronalda Reagana w 1980 roku pracował jako rzecznik prasowy i kierował działem informacji w Komitecie Inauguracyjnym w 1981 roku.W swojej książce John Roberts przytacza ranking pierwszych dam stworzony na podstawie badań przeprowadzonych wśród amerykańskich naukowców przez Siena College Research Institute, jeden z najważniejszych instytutów badania opinii publicznej w USA.

Roberts II Wydawnictwo: Amber Kategorie: Biografie Typ: e-book Formaty: MOBI EPUB Ilość stron: 384 Cena książki papierowej: 44.80 zł „Ranking Pierwszych Dam Ameryki" to świetna lektura, która pozwala poznać historię USA z innej perspektywy. Nie do końca byłam świadoma pewnych faktów na temat Pierwszych Dam USA, a z kolei o pierwszych żonach prezydentów Ameryki nic nie wiedziałam.

Amber Ranking pierwszych dam Ameryki Roberts John B. Oprawa miękka: Wydanie: drugie: ISBN: 978-83-241-6217-8: EAN: 9788324162178: Tytuł oryginalny: Rating the first ladies: Liczba stron: 384: Format: 165x235mm: Cena katalogowa: 44,80 zł ... Ranking pierwszych dam Ameryki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI