Poezje

Poezje - Bolesław Leśmian | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bolesław Leśmian
WYMIAR
7,73 MB
NAZWA PLIKU
Poezje.pdf
ISBN
6998965763648

OPIS

Bolesław Leśmian urodził się w 1878 r. Jego debiut przypadł na okres Młodej Polski, ale to w dwudziestoleciu międzywojennym ukazały się trzy najważniejsze tomy jego poezji. Jego dorobek jest nadzwyczaj bogaty artystycznie – powstała poezja uniwersalna, której w żadne sztywne ramy zamknąć się nie da…

Przeglądaj tysiące produktów, zamów i skorzystaj z darmowej dostawy do salonów Empik w całej Polsce! Liryka (gr. λυρικóς lyrikós „odnoszący się do liry") - jeden z trzech rodzajów literackich, obok dramatu i epiki..

λυρικóς lyrikós „odnoszący się do liry") - jeden z trzech rodzajów literackich, obok dramatu i epiki.. Obejmuje utwory, których głównym przedmiotem przedstawienia są przeżycia wewnętrzne, przekazywane za pośrednictwem wypowiedzi monologicznej (rzadziej dialogu), odznaczającej się subiektywizmem, podporządkowanej funkcji ekspresywnej oraz funkcji ... Poezja dla dzieci, wierszyki różnych autorów znanych i nieznanych do czytania i do słuchania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI