Książę

Książę - Niccolo Machiavelli | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Niccolo Machiavelli
WYMIAR
6,22 MB
NAZWA PLIKU
Książę.pdf
ISBN
5357398903764

OPIS

Książę to pierwszy traktat o realizmie politycznym, pierwszy nieidealistyczny przewodnik po sztuce rządzenia państwem – i jedna z najbardziej znienawidzonych i szkalowanych książek w całej historii świata. Nazwisko autora –Niccolo Machiavelli – dało nawet Europie nowe słowo: „makiawelizm”.

książę; książęta, książąt (skróty: ks., x.): książę regent, ale: Przylądek Księcia Walii, Wyspa Księcia ... Książę (2014) The Prince - Paul w poszukiwaniu zaginionej córki wyrusza do Las Vegas, lecz by ją odnaleźć, musi stawić czoła przeszłości i dawnym wrogom. Książę sądził i wierzył, iż ma prawo tak sądzić, że człowiek podobny Wokulskiemu, raz posiadłszy książęcą życzliwość, powinien wyrzec się nie tylko swoich gustów i interesów, ale nawet majątku i osoby. Że powinien lubić to, co lubi książę, nienawidzieć tego, co nienawidzi książę, służyć tylko księcia celom i ... Hasło do krzyżówki „książę" w leksykonie szaradzisty.

357 ... Książę Filip - wiek, rodzina. Książę Grecji i Danii pochodzi z duńskiego rodu Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg.

POWIĄZANE KSIĄŻKI