Książę

Książę - Niccolo Machiavelli | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Niccolo Machiavelli
WYMIAR
10,46 MB
NAZWA PLIKU
Książę.pdf
ISBN
3679356073660

OPIS

Książę to pierwszy traktat o realizmie politycznym, pierwszy nieidealistyczny przewodnik po sztuce rządzenia państwem – i jedna z najbardziej znienawidzonych i szkalowanych książek w całej historii świata. Nazwisko autora –Niccolo Machiavelli – dało nawet Europie nowe słowo: „makiawelizm”.

Urodził się 10 czerwca 1921 roku w Grecji, na wyspie Korfu, jako ... Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry). Test składa się z 12 pytań.

Korzystając ze ... Karol, książę Walii (Charles Philip Arthur George, ur.14 listopada 1948 w Pałacu Buckingham w Londynie) - książę Zjednoczonego Królestwa z dynastii Windsorów, następca brytyjskiego tronu od 1952 roku, syn królowej Elżbiety II i jej męża, Filipa, księcia Edynburga. Mały Książę (fr. Le Petit Prince) - powiastka filozoficzna dla dzieci, autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, wydana w 1943 w Nowym Jorku w wydawnictwie „Reynal & Hitchcock"; przetłumaczona na ponad 300 języków bądź dialektów, sprzedana w ponad 140 milionach egzemplarzy, należy do klasyki światowej literatury. Książę przypływów to prawdziwe arcydzieło, na prawdę polecam :) 6.

POWIĄZANE KSIĄŻKI